Prej një ore e gjysmë vijon protesta para kryeministrisë pasi qytetarët kërkojnë uljen e çmimeve të naftës.

Mijëra qytetarë kanë dalë në shesh ndërsa kanë bllokuar edhe rrugën duke i bërë thirrje shoferëve që të fikin makinat.

Në pamjet e siguruara nga Top Channel duket se si qytetarët kanë bllokuar rrugën e Unazës dhe nuk lejojnë makinat që të lëvizin.

Qytetarët kanë kërkuar heqjen e taksave nga qeveria pasi po paguajnë 260 lekë për një litër naftë. Ata kanë bërë thirrje që cdo ditë të mblidhen për të protestuar në orën 17:00 derisa qeveria të marrë vendime për të ulur çmimin e naftës.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel