Foto ilustruese

Një 74-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë të shtunë në Vlorë, pasi po makina në të cilën ishte pasagjer ka dalë nga rruga.

Policia njofton se në aksin rrugor Zvërnec–Manastir, automjeti tip “Fiat Panda”,  që drejtohej nga 64-vjeçari me iniciale P. Sh., ka humbur kontrollin dhe për pasojë  është dëmtuar shtetasi me iniciale F. C.

Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spital, ndërkohë që nuk dihet nëse ka qenë drejtimi i gabuar i 64-vjeçari apo faktorë të tjerë, që shkaktuan aksidentin.

Top Channel