E rëndë në Itali/ 4-vjeçari shqiptar mbytet nga ushqimi teksa hante drekë me prindërit

01/03/2022 13:43

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.

Andrea, një djalë 4 vjeç me origjinë shqiptare ndërroi jetën ditën e djeshme rreth orës 14:00 pasi u mbyt duke ngrënë ushqim teksa po hante drekë me familjen. Mediat italiane shkruajnë se një copë sallam i gëlltitur keq mund t’i ketë shkaktuar mbytjen.

Tragjedia ndodhi në Edolo të Brescia, ku me urgjencë arriti ambulanca dhe helikopteri.

“Ne pamë dhe dëgjuam shërbimet e urgjencës rreth orës 14:00 por nuk e kuptuam çfarë po ndodhte. Asnjëherë nuk na shkonte në mendje se po ndodhte një dramë familjare. Pastaj erdhi helikopteri. Aty kuptuam që ngjarja ishte e rëndë”, tha një fqinj.

Teksa ngjarja ka prekur gjithë opinionin publik Kryetari i Bashkisë së Edolo në Itali, Luca Masneri ka shprehur ngushëllimet për prindërit e Andreas, për humbjen e rëndë.

 

Top Channel