Policia ka ndaluar bashkëpunëtorin e autorit të krimit ditën e sotme, në lidhje me ngjarjen e ndodhur tetorin e vitit të kaluar.

Shtetasi E.Ll. 33 vjeç ka goditur me grushte dhe sende të forta shtetasin G.K., i cili për pasojë gjeti vdekjen.

Mbi 34-vjeçarin  rëndon akuza e “Përkrahjes së autorit të krimit” dhe është marrë masa e sigurisë “Arrest në burg”.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, në bashkëpunim me shërbimet e Sektorit për Hetimin e Krimit në DVP Korçë dhe Forcat e Posaçme “Shqiponjat”, bënë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim L. D., 34 vjeç, banues në fshatin Vloçisht, Maliq. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, me vendimin e datës 07.10.2021, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Përkrahja e autorit të krimit”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 02.10.2021, në fshatin Labinot Fushë, Elbasan, ku në ambientet e një lokali, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi E. Ll., 33 vjeç, ka goditur me grushte dhe sende të forta shtetasin G. K., i cili për pasojë gjeti vdekjen”, sipas policisë.

Veprimet e mëtejshme në lidhje me këtë rast, do të kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan.

Top Channel