Biden: SHBA dhe G7-ta ranë dakord për sanksione “shkatërruese” kundër Rusisë

24/02/2022 19:23

Presidenti i SHBA-së Joe Biden, thotë se ai ka rënë dakord me liderët e tjerë të G7 “për të vazhduar me paketat shkatërruese të sanksioneve dhe masave të tjera ekonomike në dëm të Rusisë.

Ne qëndrojmë me popullin e guximshëm të Ukrainës”, tha ai, përmes një postimi në “Tëitter”.

Biden u takua me liderët, ndërsa pritet të flasë nga Shtëpia e Bardhë për situatën në Ukrainë.

Top Channel