Shefi i shërbimit sekret belbëzon përpara Putin, videoja bëhet virale!

22/02/2022 13:27

Shefi i shërbimeve sekrete të Rusisë është përballur me një situatë mjaft të sikletshme për të.

Përballë këmbënguljes së presidentit Vladimir Putin që t`i përgjigjej nëse e mbështeste apo jo vendimin e tij për të njohur si të pavarura dy rajonet separatiste të Ukrainës Lindore të mbështetura nga Kremlini, Sergei Naryshkin nisi të belbëzonte.

Videoja që tregon këtë moment, u përhap me shpejtësi në rrjet.

Incidenti me shefin e Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme të Rusisë, ndodhi gjatë një takimi të Këshillit rus të sigurisë të hënën, kur Putin nisi t`i pyeste një e nga një secilin prjj anëtarëve. Naryshkin duket po ngurronte e nuk po shprehej qartë. Putini e ndërpret disa herë.

Sipas The Guardian, presidenti poi bënte presion që të mbështeste njohjen e Donetskut dhe Luhanskut si shtete të pavarura dhe jo si pjesë të Ukrainës.

Ai madje insistoi dy herë që Naryshkinin të “fliste hapur “. Ky i fundit u përgjigj se mbështeste idenë që rajonet “të bëheshin pjesë e Rusisë”, duke e shtyrë Putinin t’i thoshte se nuk po diskutohej kjo aktualisht dhe se në shqyrtim, ishte vetëm pavarësia e tyre.

Top Channel