Një aeroplan ushtarak rrëzohet në Iran, raportohet për tre të vdekur

21/02/2022 08:34

Tre persona supozohet të kenë gjetur vdekjen kur një aeroplan ushtarak u rrëzua në rajonin iranian të Tabrizit.

Ttre persona vdiqën në aksidentin që ndodhi pranë sallës së sportit dhe shkollës në Tabriz.

Konfirmimi ka ardhur edhe nga agjencia gjysmëzyrtare iraniane e lajmeve Mehr.

Megjithatë, deri më tani nuk ka më shumë detaje dhe as nuk dihet nëse bëhet fjalë për një aeroplan iranian.

Top Channel