Snapchat do t’ju lejojë së shpejti të ndryshoni emrin tuaj të llogarisë

17/02/2022 22:59

Snapchat do t’i lejojë përdoruesit të ndryshojnë emrat e përdoruesve me një përditësim që do të vijë globalisht në fund të këtij muaji, njoftoi kompania.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kjo do të thotë që do të mund ta lini pas emrin që keni përdorur fillimisht pa pasur nevojë të krijoni një llogari krejtësisht të re.

Snapchat thotë se funksioni i ri do të jetë i disponueshëm si për iOS edhe për Android dhe do të lansohet më 23 shkurt.

Kini parasysh se mund ta ndryshoni një emër përdoruesi vetëm një herë në vit dhe Snap shton se nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni një dorezë që është përdorur në të kaluarën, madje edhe nga vetë ju. Pra, nëse shpresonit të siguronit një emër përdoruesi që tashmë është i regjistruar dhe joaktiv, ky ndryshim nuk do të ndihmojë atje. Pasi të ndërroni atë, duket se emri i juaj i vjetër i përdoruesit është zhdukur përgjithmonë.

Top Channel