Qytetarët shqiptarë kanë mundur të shohin një perëndim të zjarrtë këtë të enjte shkurti. Qielli mori ngjyrë portokalli me nuanca vjollcë gjatë perëndimit të Diellit.

Panorama ishte edhe më e bukur në qytetet bregdetare, ku qielli bëhet njësh me detin dhe të dy duket dikur digjen në perëndim.

LSA ka përcjellë disa momente të perëndimit dhe qytetarët me fat që arritën ta shikonin.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel