Tmerr në fushën e blertë, gjarpri disa metra tenton të pickojë lojtarët

15/02/2022 21:07

Lojtarët në Guatemalë në takimin mes Nueva Concepcion dhe Municipal kanë përjetuar tmerrin, pasi një gjarpër u fut në fushë.

Tifozë dhe lojtarë shihen me objekte në duar, teksa gjarpri ka pushtuar fushën e sportit.

Kjo situatë ka krijuar panik tek lojtarët, ndërsa disa prej tyre largohen.

Ndërkohë, punonjësit e fushës po përpiqeshin ta nxirrnin gjarprin nga toka e blertë.

Në fillim një kopshtar tentoi ta godiste dhe ta largonte me një objekt të madh. Më pas dy policë u përpoqën t’i prisnin kokën gjarprit me mburoja, por grupi i zjarrfikësve arritën ta largonin.

FOTO GALERI
2/9

Top Channel