Sot Rama takon Blinken/ Shqipëria dhe SHBA do bashkërendojnë veprimet në Këshillin e Sigurimit të OKB

15/02/2022 00:58

Kryeministri Edi Rama do marrë pjesë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Të martën kryeministri do zhvillojë një takim edhe me Sekretarin e Shtetit Amerikan Antony Blinken.

Takimi zhvillohet në momentin kur Shqipëria është bërë anëtare e Këshillit të Sigurimit dhe me ndihmën e Shteteve të Bashkuara ka marrë një rol të rëndësishëm në këtë këshilli të Kombeve të Bashkuara. Të hënën Rama u takua dhe me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, António Guterres.

Më shumë detaje dha gazetarja Anila Hoxha në një lidhje live nga New York në edicionin e mesnatës në Top Channel.

Top Channel