Lajm i mirë për tifozët holandezë, stadiumet rikthehen me kapacitet të plotë

15/02/2022 23:59

Lajm i mirë për tifozët holandezë. Ndeshjet e Eredivisie janë luajtur me dyer të mbyllura për shkak të numrit të lartë të infektimeve me Covid-19 në shtetin e njohur evropian.

Prej 25 janarit u lejua rikthimi i tifozëve në masën 33%, ndërsa duke filluar nga 18 shkurti tifozët mund të rikthehen të shumtë për të ndjekur nga afër dhe mbështetur skuadrat e tyre të zemrës.

Qeveria e Holandës ka konfirmuar se me lehtësimin e masave kundër koronavirusit, kapacitetet e stadiumeve mund të shfrytëzohen plotësisht, duke filluar prej ditës së premte.

Ndeshja Fortuna Sittard-Sparta Rotterdam, do të jetë përballja e parë e Eredivisie që do të zhvillohet në një stadium plot të premten në mbrëmje.

Top Channel