Vettingu/ Andi Bushati në Open: Të gjithë PD-istët që votuan pro, janë zara të Ramës

10/02/2022 21:32

Sonte në studion e Open në Top Channel, analisti Andi Bushati tha se sipas sondazheve 60% e popullit nuk beson tek SPAK.

Të gjithë deputetët e PD-së që votuan pro zgjatjes së mandatit të Vetting-ut, Bushati i quajti zara të Edi Ramës.

“Sondazhi i fundit tregon 60% të njerëzve që nuk besojnë tek SPAK-u. E keqja sot nuk është Vetting-u, por është asgjësuar opozita në Shqipëri, kemi një popull opozitar që fatkeqësisht kanë në parlament deputetë të blerë, që janë vegla të Edi Ramës.

Tani i japin dhe 3 vite të tjera Vetting Edi Ramës. Kemi të bëjmë me asgjësim të opozitës. Do botoj të gjithë listën e PD-istëve që janë zar i Edi Ramës, që kanë votuar Vetting-un. Bëjnë tërë kohën si opozitarë dhe janë të paguar t’i japin votës,” tha Bushati.

Top Channel