Hetimet për vrasjen e 19-vjeçarit në Selanik, policia gjen arsenalin e armëve

02/02/2022 17:10

Një arsenal  armësh të ftohta dhe objekte që përdorin huliganët gjatë konfrontimeve të tyre ka gjetur policia e Selanikut gjatë kontrollit të kryer në një shoqatë  tifozësh në qendër të qytetit.

Kontrolli është kryer në kuadër të hetimeve për vrasjen e 19-vjeçarit Alkiviadhis Kampanou  në një rrugë pranë stadiumit të Aris-it në lagjen Harilaou të qytetit.

Gjatë këtij  hetimi ligjor, janë gjetur dhe konfiskuar ndër të tjera:thika, kokore,  pishtarë, shashka, lopata, çekiç, sfurqe, tuba metalikë dhe shkopinj druri.

Top Channel