Arrestohet 53-vjeçari në Tiranë, prodhonte dhe falsifikonte produkte kozmetike dhe detergjentë

01/02/2022 15:02

Policia arrestoi në flagrancë një 53-vjeçar të cilin e kapi me produkte të ndryshme kozmetike dhe detergjentë më etiketa dhe ambalazhe që dyshohet se i ka falsifikuar.

Arrestimi i tij erdhi në kuadër të operacionit policor të koduar “Përsëritësi”.

Në një njoftim për mediat, policia tha se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u zbulua depozita me lëng për prodhim detergjentësh, etiketa, ambalazhe dhe stampa të këtyre produkteve, të cilat prodhoheshin në mënyrë artizanale në këtë banesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel