Ngrohja me dru, shpëtimi i ditëve të ftohta të dimrit

26/01/2022 15:39

Territori i Kukësit prej disa ditësh është pushtuar nga temperatura shumë të ulëta, ku vlera më e ulët gjatë natës është shënuar -15 gradë celsius.

E ndërsa ditët janë të ftohta, kuksianët vijojnë të jenë besnik të ngrohjes me dru.

Kjo është një ndër metodat e e vjetra të ngrohjes sidomos për një qytet si Kukësi, ku dimri është i ftohtë dhe i acartë.

Pavarësisht ditëve me temperatura shumë të ulëta që po na shoqërojnë, banorët thonë se këto temperaturat janë mësuar t’i përballojnë, pasi qyteti i Kukësit ka përjetuar herë pas herë dimra të acartë.

 

Top Channel