Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare këngëtari dhe aktori Meat Loaf

21/01/2022 11:15

Ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare këngëtari dhe aktori amerikan Marbin Lee Aday, i njohur si Meat Loaf.

Albumi i tij i dytë “Bat Out of Hell”, i publikuar në vitin 1977, me këngë të shkruara nga Jim Steinman, rezultoi një sukses i madh dhe është një nga më të shiturit në historinë e SHBA-së.

Albumi pati gjithashtu dy vazhdime të suksesshme si “Bat Out of Hell II; Back into Hell dhe Bat Out of Hell III; The Monster Is Loose.

Përveç karrierës së tij muzikore, e cila i dha një çmim Grammy për këngën “I’d Do Anything for Love” , Meat Loaf u dallua gjithashtu për rolin e tij në filmin e vitit 1975 në The Rocky Horror, të Picture Show dhe në vitet 1990 për rolin Bob Paulson në Fight Club.

 

Top Channel