Interi ka triumfuar përballë Juventusit 2-1 për Superkupën e Italisë duke fituar me një realizim të vonshëm pas vazhdimeve.

Goli i Weston McKennie hapi ndeshjen, ndërsa Lautaro Martinez nga pika e bardhë barazoi rezultatin në pjesën e parë. Pjesa e dytë nuk soli gola, ndërsa Interi golin e fitore e shënoi në minutën e 120-të në vazhdime me Alexis Sanchez.

Lojtari më i mirë në fushë ishte Hakan Calhanoglu me notën 7.9. Pas tij te Interi i vlerësuan edhe Bastoni dhe Perisic. Te Juventusi më i miri në fushë ishte McKennie me notën 7.5.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel