Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Tiranë dhe në disa qytete të vendit mbrëmjen e kësaj të diele.

Epiqendra e tërmetit raportohet të ketë qenë në Follorine të Greqisë. Sipas EMSC tërmeti ka qenë 5.5 rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 10 km, ndërsa lëkundjet janë ndjerë në disa qytete kryesore te vendit.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme materiale.

Top Channel