Pas 44 vitesh, Marseille thyen tabunë Bordeaux.

Skuadra e Jorge Sampaolit ja doli të triumfonte në fushën e zhirondinëve falë një goli të turkut Cengiz Under, në minutat e fundit të pjesës së parë.

Një sukses i merituar për Marseille që e nisi mirë vitin 2022 dhe pas kësaj fitoreje e sheh veten në vendin e 2-të me 36 pikë, 10 më pak se kryesuesit e PSG.

Megjithatë për ëndrrën titull as që mund të flitet pasi parizienët janë në rrugën e duhur.

Top Channel