Paris Saint Germain edhe pse me shumë mungesa për shkak të Covid-18 dhe dëmtimeve, bëri detyrën në transfertën e 1/16 të Kupës së Francës duke e nisur vitin me këmbën e mbarë.

Në sfidën ndaj modestëve të Vannes që luajnë ne kategorinë e 4-t, PSG arriti të zhbllokonte shifrat në minutën e 29 me golin e qëndërmbrojtësit Kimpembe i asistuar nga portugezi Mendes.

Me avantazhin minimal të miqëve përfundoi pjesa e parë ndërkohë që në fraksionin e dytë në katedër u ngjit Kylian Mbappe që realizoi tre herë për suksesin final të PSG-së me rezultatin 0-4 ndaj Vannes.

Top Channel