Ndizen dritat e festave në Durrës, qytetarët shijojnë atmosferën në qendër të qytetit

05/12/2021 06:49

Fillimi i dhjetorit simblolizon edhe fillimin e muajit të festave.

Edhe në Durrës u ndezën dritat e festës ku qendra e qytetit bregdetar me dritat shumëngjyrëshe, dekorin fantastik ka marrë tjetër pamje.

Nën praninë e ‘babagjyshit’ dhe fëmijëve të vegjël kanë ndezur dritat në Durrës. Duket se fëmijë dhe të rritur po presin me entuziazëm ardhjen e festave të fundvitit, dhe fillimin e vitit 2022.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel