Ditët e Solskjaer në pankinën e Manchester United po i afrohen fundit. Trajneri norvegjez është praktikisht i dënuar dhe fakti është se nëse ai është ende në detyrë, kjo ndodh sepse direktiva nuk ka gjetur ende një zëvendësues.

Pasi humbën opsionin Conte, tani Djajtë e Kuq do të tentojnë nënshkrimin e Zinedine Zidane.

Ish-Real Madridi është i papunë pas largimit të tij nga Chamartín në pritje për të marrë frenat e Francës, diçka që ende nuk është planifikuar deri pas Kupës së Botës 2022.

Kjo bën që opsioni për t’iu bashkuar ekipit të Old Trafford të mos ketë forcë edhe nëse francezët thonë jo sërish, ata do të tentojnë të nënshkruajnë me Brendan Rodger, të radhës në listë, edhe pse i komplikuar pasi ai është trajneri aktual i Leicesterit.

Top Channel