Reperi shqiptar Dardan, i cili jeton dhe zhvillon karrierën e tij në Gjermani është përfshirë në një konflikt pas ndeshjes Stuttgart-FC Cologne.

Në internet po qarkullojnë imazhet ku duket konflikti ndërsa mediat gjermane, nga burime jozyrtare raportojnë se shkak i sherrit ishte reperi.

Videot tregojnë se si shpërthen një përleshje mes dy grupeve në tribunat e tifozëve. Grupi më i madh shtyn grupin më të vogël, në të cilin ndodhej edhe reperi shqiptar. Dyshohet se ka dashur të bëjë incizime me celularin e tij dhe thuhet se ka provokuar fansat e tjerë pasi nuk donin që fytyrat e tyre të dilnin para kamerës.

Dardan përndryshe njihet për disa projekte muzikore të suksesshme, një prej të cilave e solli së fundmi në bashkëpunim me reperët Mozzik dhe Nimo.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel