Pas 3 humbjesh rresht dhe 4 javësh pa fitore, Mainz u rikthye te suksesi në Bundesliga dhe e bëri këtë duke marrë një fitore të thjeshtë ndaj Augsburg me rezultatin 4-1.

Një ndeshje e zgjidhur shpejt nga Mainz që shënoi 3 herë në pjesën e parë me Onisiwo, Bell dhe Bukhard.

Në pjesën e dytë hyri në fushë për miqtë sulmuesi me origjinë kosovare Andi Zeqiri, i cili shënoi golin e nderit për Augsburg, ndërkohë që fitorja e Mainz u vulos nga goli i dytë nē kë këtë sfidë i Bukhard.

Top Channel