Pas suksesit me Real Madrid, Espanyol ka arritur një tjetër fitore, duke mundur Cadiz në shifrat 2-0. Skuadra e drejtuar nga Moreno Vicente ishte dominuese absolute, duke mos e vënë në asnjë moment në diskutim fitoren, megjithatë duhet të priste deri në fundin e pjesës së parë për të shënuar golin e avantazhit.

Raul de Tomas arriti që të mposhte portierin e Cadiz në minutën e parë shtesë të fraksionit të parë, duke i dhënë qetësinë skuadrës së tij para se ekipet të drejtoheshin drejt dhomave të zhveshjes. Goli i katërt për këtë sezon për 27-vjeçarin, i cili po kalon një moment mjaft të mirë, pasi një javë më parë shënoi dhe ndaj Real Madrid.

Në pjesën e dytë ishte Nico Melamed i cili shënoi dhe golin e dytë për Espanyol, që nuk e pati të vështirë që të menaxhonte rezultatin për minutat e mbetura, e të mbante larg portës Cadiz, që e pati të vështirë për të depërtuar.

Me tre fitore në katër ndeshjet e fundit Espanyol shkon në kuotën e 12 pikëve, duke e lënë pas atë start jo të mirë të kampionatit, ndërsa në anën tjetër Cadiz mbetet në vendin e 16 me 7 pikë. Vlen të theksohet mungesa për shkak dëmtimi e mesfushorit shqiptar të Espanyolit, Keidi Bare.

Top Channel