Është Frank Lampard në pole-position për të marrë drejtimin e Newcastle United.

Ish-trajneri i Chelsea-t është objektivi i parë i pronarëve të rinj arabë të cilët shikojnë edhe te Antonio Conte një alternativë shumë të vlefshme.

Steve Bruce i ka të numëruara ditët në stolin e qymyrxhinjëve dhe sipas bookmakers-ave anglezë Lampard ka koeficientin më të ulët vetëm 2,5 për t’u ulur në stolin e Newcastle.

Pas tij vjen trajneri aktual i Leicester Brendan Rodgers i ndjekur nga Antonio Conte me koeficient 5. Në listë janë edhe emrat e Roberto Martinez, Steven Gerard, Eddie Howe dhe Graham Potter.

Top Channel