Elseid Hysaj foli për mediat pas humbjes ndaj Polonisë duke e analizuar kështu sfidën:

“Ishte një rast ai që në ndëshkoi, nuk e meritonim të pësonin gol në atë moment pasi ishim duke luajtur më mirë në atë moment.

Swederski ishte i freskët dhe i dha një më shumë ritëm lojës së Polonisë. Kjo ishte ndeshja jonë më e mirë në këto eliminatore dhe më vjen keq që u mposhtëm pasi luftuam fort dhe luajtëm vërtet mirë. Kam besim që kjo kombëtare do të vazhdojë të rritet.

Te momenti i golit ose e kap ose nuk e kap atë top dhe nuk e arrita dot”, tha Hysaj ndër të tjera.

Top Channel