Kim Jong-Un tërhoqi vëmendjen e të gjithëve gjatë një fjalimi që shënoi themelimin e partisë qeverisëse të Koresë së Veriut të dielën, me paraqitjen e tij me sandale.

Kim doli mbi tapetin e kuq i veshur me sandale të zeza me shkëlqim mbi çorape të zeza, për të plotësuar kostumin e tij të errët, kravatë dhe syze.

Zgjedhjet e veshjeve të Kim shpesh shqyrtohen me kujdes nga analistët ndërkombëtarë që kërkojnë të dhëna për shëndetin e tij, i cili është një sekret i ruajtur fort në Kore.

Kur Kim u rishfaq në media në fillim të qershorit pasi nuk u pa në publik për gati një muaj, analistët vunë re se ora e tij dukej se ishte e lidhur më fort se më parë rreth një dore në dukje më të hollë, duke ndezur spekulime mbi shëndetin e tij.

Në fjalimin e tij të dielën, Kim u përqendrua në çështjet e partisë dhe u bëri thirrje zyrtarëve të përqendrohen në përmirësimin e jetës së qytetarëve përballë një situate “të zymtë” ekonomike.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel