Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mbërritur paraditen e sotme në Budapest, ku do të përballet me Hungarinë të shtunën në mbrëmje, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës Katar 2022, ku kuqezinjtë synojnë të pozicionohen në vendin e dytë dhe të ëndërrojnë për një kualifikim histori.

Trajneri Edi Reja dhe kapiteni Etrit Berisha dolën në konferencën e zakonshme për shtyp pasditen e sotme, ndërsa më pas skuadra iu drejtua stadiumit “Puscas Arena” për të kryer edhe seancën e fundit stërvitore, në të cilën tekniku Italian u mundua të shuajë dilemat në lidhje me 11-shen që do të hedhë në fushë nga minuta e parë ndaj maxharëve.

Kështu në portë nuk ka dyshime, me Etrit Berishën që fiton sërish balotazhin me Strakoshën dhe do të zbresë nga minuta e parë me shiritin e kapitenit në krah, ndërsa para tij do të konfirmohen sërish treshja Ismajli-Kumbulla-Gjimshiti, të cilët luajtën titullarë edhe në ndeshjet e shtatorit.

Top Channel