Tapë dhe pa patentë në timon, vjedhje, / 6 të arrestuar në Durrës gjatë 24 orëve

30/09/2021 15:53
Foto ilustruese

Gjashtë qytetarë janë arrestuar në 24 orët e fundit në Durrës për vepra të ndryshme penale.

Një 47-vjeçar banues në Krujë u arrestua pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, pasi më datë 15.09.2021, gjatë një konflikti të çastit me shtetasin B. K., e ka goditur atë me sende të forta.

I riu M. H., 19 vjeç, banues në Durrës është arrestua pasi i ka vjedhur me dhunë telefonin celular, K. Zh.

Dy personat, A.R., 44 vjeç, banues në Durrës dhe Sh. T., 54 vjeç, banues në Shijak, pasi u konstatuan duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur.

Ndërsa E. C., 18 vjeç, banues në Fushë-Krujë, u arrestua pasi u konstatua duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi.

Kurse H. Q., 30 vjeç, banues në Durrës u arrestua pasi në Shijak, duke drejtuar mjetin tip “Audi” është përplasur me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasen E. B, ku për pasojë janë lënduar të 2 drejtuesit e mjeteve dhe 1 pasagjere, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

DVP Durrës

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Vihen në prangat e Policisë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 1 prej tyre i shpallur në kërkim. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësive ligjore, ndaluan shtetasin G. Rr., 47 vjeç, banues në Krujë, i shpallur në kërkim për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, pasi më datë 15.09.2021, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, më shtetasin B. K., e ka goditur atë me sende të forta.
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, shtetasin M. H., 19 vjeç, banues në Durrës, pasi i ka vjedhur me dhunë telefonin celular, shtetases K. Zh.
Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:
A. R., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur;
Sh. T., 54 vjeç, banues në Shijak, pasi u konstatua duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur;
E. C., 18 vjeç, banues në Fushë-Krujë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi;
H. Q., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi në Shijak, duke drejtuar mjetin tip “Audi” është përplasur me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasen E. B. Për pasojë janë lënduar të 2 drejtuesit e mjeteve dhe 1 pasagjere, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel