‘Amerika nuk blihet’/ Bushati për deklaratat e Ramës: Ka segmente pa fund ku mund të lobohet

30/09/2021 22:12

Analisti Andi Bushati ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili tha të martën në Open se Amerika nuk blihet dhe se ai vetë nuk ka lobuar ndonjëherë kundër Berishës.

Bushati tha se Amerikës nuk i intereson demokracia, por stabilokracia.

Bushati: Ne s’dimë që Rama ka lobuar, por ato që dëgjojmë, na bën të besojmë se e vërteta është ndryshe.

Nuk blihet SHBA thonë këta, nuk blihen o jo gjen një kanal në departament për të deportuar, e treta, e mbani mend atë seancën kur Blinken u pyet për Berishën ,ai ishte në ajër as se dinte çfarë kishte bërë, kjo është gjë që është marrë më poshtë.

Nuk blihet SHBA, por në një segment të caktuar lobohet.

Nuk po them se Rama po komandon fijet e Amerikës, por kur ata shohin një njeri që ka bankat, që ka drogën si intereson demokracia, po stabilokracia.

Top Channel