Startuan ndeshjet e dyta të fazës së grupeve në Uefa Champions League.

Surpriza e mbrëmjes erdhi nga “Santiago Bernabeu”, ku Reali I Madridit pa të mposhtej me shifrat 1-2 nga një ekip tejet modest si moldavët e Sheriff Tiraspol.

Me nga një gol për çdo pjesë, këta të fundit zhvlerësuan barazimin e përkohshëm të Benzema dhe morën një tjetër 3-pikësh, që I ngjit për momentin në krye të grupit me 6 pikë.

Top Channel