Fustan i zi nusërie? Nga Marilyn Monroe dhe të famshme të tjera që shkëlqyen me veshjet “e çuditshme” në dasmat e tyre

28/09/2021 18:33

Një nuse e veshur me fustanin e bardhë madhështor e ndoshta me kurorë plot gurë në kokë, është imazhi i parë që na vjen në mendje kur flitet për nuset.

Por jo të gjitha vajzat, përfshirë këtu dhe yjet e famshëm të showbiz-it preferojnë të ndjekin traditën. Një ndër ditët më të rëndësishme të jetës, ato zgjedhin ta organizojnë si të duan dhe befasojnë të ftuarit.
Marilyn Monroe, në ceremoninë martesore zgjodhi një kostum kafë të errët, me një javë të bardhë e lule që krijonin kontrast në veshje.

Julianne Moore veshi një fustan të derdhur të purpurt, ndërsa reçipetat i kishte konsideruar të tepërta. Vajza të tjera kishin menduar ide brilante, që të pranishmit padyshim i kanë lënë gojëhapur.

Për më tepër, ndiqni foto galerinë:

Burimi: Bright Side

FOTO GALERI
1/17
Christine Quinn

Top Channel