Barazim i pabesueshëm në San Siro, Dimarco tradhton Inter-in, VAR shpëton zikaltrit

26/09/2021 00:17

Gola, shtylla, polemika dhe shumë emocione në San Siro, ku Inter dhe Atalantakanë barazuar 2-2. Zikaltrit kanë kaluar në avantazh me Lautaro Martinez (5′), por janë kapur dhe përmbysur nga Malinovskyi (30′) dhe Toloi (38′).

Ukrainasi ka goditur shtyllën me goditje dënimi (51′) dhe Inter ka barazuar me Dzeko-n (71′). Minutat e fundit kanë qenë të çmendura: Dimarco ka gabuar një penallti (86′), VAR ka anuluar golin e 3-2 të Piçoli (88′).

Inter shkon -2 pikë larg Milan-it.

Top Channel