Dizajni modern e shumëngjyrësh i shkollave të reja, përfundon rindërtimi i një tjetër godine, të shkatërruar nga tërmeti

22/09/2021 08:18

Shkolla “Fiqiri Kurti” në Kavajë ka përfunduar së ndërtuari dhe është gati të presë nxënësit në vitin e ri shkollor.

Me një godinë të re e arkitekturë të jashtme shumëngjyrëshe, karakteristikë për shkollat e ndërtuara vitet e fundit në vend, shkolla dhe kopshti do të presin 400 nxënës të rinj në Kavajë.

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon ambientet ku do të zhvillohet mësimi.
Mirëmëngjes dhe me hapësirat plot dritë e ngjyra të pas shkatërrimit nga tërmeti, shkolla e kopshti ‘Fiqiri Kurti’, një tjetër realitet i ri për 400 fëmijë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Top Channel