Champions League ia ka dhuraur të gjitha në natën e dytë të ndeshjeve të para në grupe.

Liverpool ka fituar në “Anfield” përballë Milan me një paraqitje spektakolare. “The Reds” kaluan të parë në avantazh me autogolin e Tomorit ndërsa Salah humbi një penallti.

Milan reagoi menjëherë duke përmbysur gjithçka në pjesën e parë. Fillimisht Rebiç dhe më pas Diaz kaluan kuqezinjtë në avantazh. Gjithsesi Liverpool kishte mbajtur surprizën për në pjesën e dytë me Salah dhe Henderson që i siguruan fitoren.

Top Channel