132 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 28 në gjendje më të rëndë

15/09/2021 10:04

Në Spitalin e Pejës janë të shtrirë 132 pacientë që po trajtohen nga COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 113 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 28 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Kurse 28 të tjerë janë në CPAP.

Në 24 orët e fundit, 16 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Top Channel