Pas 14 sezonesh në Europë me fanellat e Benficas, Chelsea-t, PSG-së dhe Arsenalit, David Luiz kthehet në Brazil.

Klubi i Flamengos ka njoftuar mbërritjen e mbrojtësit 34-vjeçar, i cili doli pa kontratë pas sezonit të fundit me “Topçinjtë”

David Luiz do të japë kontribut me skuadrën me qendër në Rio de Janeiro deri në dhjetor 2022, pra për thuajse një vit e gjysmë.

Top Channel