Rita Ora është gati të kthehet në Britaninë e Madhe për herë të parë në nëntë muaj kur ajo do të përsërisë rolin e saj si paneliste në shfaqjen e hitit ITV “The Masked Singer”.

Ylli 30-vjeçar, u largua nga Britania në janar pasi u regjistrua në The Voice Australia, dhe që atëherë është zhvendosur në Los Anxhelos me të dashurin e ri Taika Waititi.

Por ajo do të kthehet në Britaninë e Madhe për dy javë xhirime në tetor, paraqitja e saj e parë në këtë vend që kur tërhoqi kritika për organizimin e festës së saj të 30-vjetorit në kulmin e bllokimit të tretë kombëtar të Britanisë nga pandemia.

Një burim tha për britaniken “Sun” se Rita Orës i pëlqen të bëjë shfaqjen dhe megjithëse ka krijuar një jetë të re në Los Anxhelos, ajo ishte e vendosur të merrte pjesë përsëri.

“Ajo ka qenë jashtë Britanisë së Madhe për tërë vitin 2021, por nuk do të kthehet për shumë kohë, sepse për momentin udhëtimi është planifikuar vetëm për dy javë. Do të ketë rregulla të rrepta COVID në xhirime, por ajo shpreson të shohë disa familje dhe miq. Është vërtet e rëndësishme për të”, tha ky burim.

Rita theu protokollin pandemik në nëntor kur mbajti një festë datëlindjeje të 30 -të në restorantin Casa Cruz. Menjëherë pas incidentit, Rita u nis për në Bullgari ku filmoi një video muzikore, dhe pas kësaj kaloi shtatë muaj në Sidnei ku filmoi versionin australian The Voice.

I dashuri i saj Taika, 45-vjeç, ishte gjithashtu në Sidnei në atë kohë duke xhiruar “Thor: Love And Thunder”, dhe yjet mendohet se janë takuar përmes një miku të përbashkët. Çifti më pas u nisën për në Los Anxhelos së bashku në qershor dhe bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq si çift në premierën e “Suicide Squad” të hënën.

Rita Ora pagoi 10 mijë funte gjobë për shkeljen e këtyre protokolleve, pasi u raportua në polici. Ajo gjithashtu u detyrua të kërkojë një tjetër falje të ashpër për shkeljen e rregullave të rrepta të koronavirusit duke fluturuar në Kajro dhe duke mos u izoluar pas kthimit.

Pas kthimit tim në Britani, duhet të kisha ndjekur këshillat e Qeverisë dhe të izolohesha për periudhën e kërkuar. Siç e dini, unë nuk i kam ndjekur këshillat e Qeverisë dhe… kërkoj falje përsëri, pa rezerva. ‘Mesazhi im është i thjeshtë: ju lutem mos! Faji dhe turpi që kam mbajtur këtë javë për gabimin tim nuk ia vlen. Në vend të kësaj, vazhdoni të dëgjoni këshillat e Qeverisë dhe zërat e heronjve të NHS dhe merrni masat e kërkuara. Shpresoj që një ditë ta bëj publikun që më ka dhënë kaq shumë mbështetje ndër vite dhe, në veçanti, t’ua bëj heronjve të NHS”, ka thënë Rita Ora.

Ndërkohë Rita gjithashtu pritet të kthehet në Sydney për The Voice Australia pasi paraqitjet e saj këtë sezon ndihmuan në rritjen e vlerësimeve.

Kuptohet që të gjithë të përfshirë në konkursin e këndimit, nga rrjeti televiziv australian Seven te kompania e prodhimit ITV Studios Australia, janë ‘të dëshpëruar për të mbajtur vrullin’.

“Kontratat janë duke u punuar për Ritën; topi është i gjithi në fushën e saj për t’u kthyer. Asaj i ofrohen deri në 1 milion dollarë në sezon, që është një tarifë përbindëshi”, tha një burim për New Idea.

Pjesëmarrës të tjerë në shfaqje përfshijnë yllin Keith Urban dhe këngëtarët australianë Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian.

Top Channel