Berat Gjimshiti ishte një nga liderët e prapavijës kuqezi dhe bëri një 90-minutësh mjaft të mirë, ndonëse Shqipëria pësoi plot 4 gola në trasnfertën ndaj Polonisë.

Menjëherë pas ndeshjes mbrojtësi kuqezi pranoi se skuadra u ndëshkua për shkak të disa gabimeve, megjithatë bëri thirrje që të shihet përpara nga sfida ndaj Hungarisë.

“Bëmë një pjesë të parë mjaft të mirë, por u ndëshkuam në dy goditje standarde. Më vjen keq, pasi kemi punuar shumë për episode të tilla, por gabuam në vendosje dhe e pësuam. Sigurisht që mund të bënim më mirë, por duhet të shohim përpara, pasi tre ditë më vonë na pret një ndeshje tjetër”, deklaroi mbrojtësi kuqezi.

Top Channel