“Më ka ardhur në majë të hundës…”, Dafina Zeqiri flet për marrëdhënien abuzive: Emri im është përdorur!

31/08/2021 14:27

Këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri ka mbështetur gjithmonë femrat dhe ka kërkuar që të nxjerrë në pah fuqinë e tyre.

Me anë të një postimi të postuar së fundmi në Instagram, ka reaguar për dhunën ndaj femrave dhe ka ndarë histori personale. Ajo ka treguar se është abuzuar në fillim të karrierës dhe u akuzua sikur ishte fajtore e nuk mori asnjë mbështetje nga sistemi. Ajo ka kërkuar që emri i saj të mos përdoret për lajme të rreme që nxisin vetëm paragjykime.

“Si mundet: Sa herë një grua përdhunohet? Abuzohet? Kërcënohet? Madje dhe vritet? Një nga justifikimet që dëgjon nga djemtë është: ‘Ajo më tradhtonte!’, ‘Donte vetë!’, ‘E kërkoi vetë!’.

Dhe ju e besoni? Vajzat e tjera flasin për këtë gjë? Mos e lejoni të akuzuarin të marrin vëmendje nga budallallëqet e tyre! Mos i lejoni të akuzuarit të bëjnë krime dhe të akuzojnë femrat! Mos i lejoni të akuzuarit të hedhin më shumë baltë mbi gratë!

Unë kam qenë në një marrëdhënie abuzive në fillim të karrierës dhe gjejeni pak se kë akuzuan… Mua! E njëjta gënjeshtër me emrin tim: Ajo po më tradhtonte! Nuk mora asnjëherë ndihmë për mbështetje nga sistemi, sepse ishte i korruptuar! Për vite merrja komente dhe gjepura! Ndërsa djali që isha në lidhje eci me kokën drejt dhe i lumtur, sepse ai e fitoi vëmendjen! Stop!

Më ka ardhur në majë të hundës më të mbajturin gojën mbyllur nga idiotët paragjykues! Ju nuk më njihni dhe emri im është përdorur dhe përmendur shumë herë për vëmendje dhe lajme të rreme nga X persona! Stop!”, shkruan Dafina në postime.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel