Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar edhe të gjithë emrat që ishin propozuar për kryetarë të Komisioneve Parlamentare. Në krye të tyre janë vënë emrat më të spikatur të PD-së, që nga Tabaku e Vokshi e deri të prurjet e reja në parti, si Agron Gjekmarkaj.

Lista e plotë:

Jorida Tabaku, Komisioni për Integrimin Europian

Agron Gjekmarkaj, Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik

Albana Vokshi, Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë

Oerd Bylykbashi, Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

Sorina Koti, Komisioni për Ekonominë dhe Financat

Helidon Bushati, Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin

Flamur Noka, Komisioni për Sigurinë Kombëtare

Tomorr Alizoti, Komisioni për Politikën e Jashtme

FOTO GALERI
2/61

Top Channel