Një aksident i rëndë në aksin Sarandë-Gjirokastër i mori jetën pesë personave.

Siç mund të shihet edhe nga pamjet e siguruara një vajzë, identiteti i së cilës ende nuk bëhet me dije, ka mbërritur në spitalin e Gjirokastrës për ndihmë mjekësore ndërsa nuk dihet ende gjendja e saj shëndetësore.

Sipas informacioneve të siguruara mësohet se një furgon që udhëtonte nga Saranda drejt Gjirokastrës është përplasur me një mjet tip “Land Rover”.

Si pasojë e përplasjes mjeti tip forgon ka dalë nga rruga në qafën e Muzinës dhe ka përfunduar në humnerë, ndërsa pesë persona që ndodheshin në mjet kanë humbur jetën.

Disa persona janë transportuar për në spitalin e Gjirokastrës, ndërsa në vendngjarje po punohet për të nxjerrë edhe një person që është i bllokuar në automjet.

Gjirokastër/Informacion paraprak.

Njoftohemi se rreth orës 15:30, në rrugën nacionale Gjirokastër-Sarandë, në vendin e quajtur Muzinë, mjeti tip “Land Rover” me drejtuese shtetasen R. Ç. është përplasur me mjetin tip furgon me drejtues shtetasin B. P.

Si pasojë e përplasjes mjeti tip furgon ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra poshtë rrugës.

Për pasojë kanë humbur jetën 5 shtetas, të cilët ndodheshin në mjetin tip furgon.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel