Në plazh edhe nën shi/ Vlorë, deti me dallgë kthehet në argëtim për pushuesit

26/08/2021 15:17

Në Vlorë sot temperatura shënonte 27 gradë, por moti i vrenjtur dhe herë pas here disa pika shiu në mesditë nuk i larguan pushuesit.

Deti me dallgë shpesh kthehet edhe në argëtim nëse nuk largohesh shumë nga bregu  duke rrezikuar jetën.

Parashikimet e Meteoalb thonë se nuk duhet të alarmohemi për ditët e mbetura në plazh.

E shtuna do të jetë më e favorshme për plazh pasi do rriten temperaturat, deri në 32 gradë celcius.

Top Channel