SHÇBA iu shkoi në banesë me qen antidrogë, u gjetën qindra fishekë e drogë/ Dalin pamjet e operacionit, 5 të arrestuar

21/08/2021 12:22

SHÇBA ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike në Tiranë dhe deri më tani janë vënë nën pranga 5 persona, mes tyre një punonjës policie.

Ky rrjet i shpërndarjes së kokainës në kryeqytet dyshohet se drejtohej nga një efektiv i RENEA-s, i cili në bashkëpunim me 4 të rinj drejtonin rrjetin e shpërndarjes së drogës.

Grupi vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusëve”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet te Nxënësve.

Aktualisht po vazhdojnë kontrollet e banesave të personave të implikuar, ndërsa policia ka sekuestruar lëndë narkotike të dyshuara si kokainë dhe kanabis, para dhe armë.

Njoftimi i plotë:

Në vijim të një procedimi proaktiv nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës dhe me mbeshtetjen e operacionale te DVP Tirane, është finalizuar operacioni për goditjen e një rrjeti të shpërndarjes së kokainës në qytetin e Tiranës, i cili dyshohet se drejtohej nga një punonjës policie i forcave speciale.

Aktualisht janë të shoqëruar në kushte flagrance me provat materiale (kokainë dhe hashash) 5 shtetas:
Ata janë:
– R.L., 27 vjeç, punonjës policie pranë repartit special RENEA;
– J.L., 30 vjeç;
– G.H., 26 vjeç;
– G.S., 27 vjeç;
– E.S., 26 vjeç.

Aktualisht po vazhdojnë kontrollet e banesave të personave të implikuar.
Grupi vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusave”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet te Nxenesve.

Janë sekuestruar lëndë narkotike të dyshuara si kokainë dhe kanabis, para dhe armë.
Operacioni është në vijim e sipër dhe në përfundim të veprimeve do të ketë një njoftim për media.

SHÇBA mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të shkeljes së ligjit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.

Top Channel