Aktori i njohur, Vinnie Jones do ta shihni në rolin e një gangsteri shqiptar me emrin Albi në sezonin e dytë të filmit  “Law and Order: Organized Crime”.

56-vjeçari ishte kthyer në tullac, në mënyrë që t’i përshtatej personazhit gangster në skenat e filmit.

Aktori i “Lock Stoc”, i cilik zakonisht mban një kapele të sheshtë,  dukej i ngazëllyer teksa shëtiste  me një bluzë të ngushtë të zezë dhe pantallona të thjeshta.

Veshja e Vinnie u kompletua me një rrip dhe këpucë e një varëse kryqi argjendi në qafën e tij që binte në sy.

Sipas Deadline, personazhi i Vinnie, Albi Briscu, është mbetja e fundit e një sindikate të krimit evropian të shkollës së vjetër.

Në fillim të këtij muaji, aktori postoi në Twitter një videoklip ku tregoi theksin e personazhit të tij, ndërsa falënderoi fansat e tij për të gjithë mbështetjen e tyre.

Ai tha: Unë jam në Law & Order duke luajtur Albin, shqiptarin lindor.

Duke ndryshuar zërin e personazhit të tij, Vinnie vazhdon: Prandaj më dëgjoni, sigurohuni që ta shikoni shfaqjen. Sepse do të ketë disa pasoja serioze. Mezi po e pres.

Duke u kthyer përsëri në zërin e tij të rregullt, ai përfundoi: Unë kam bërë disa ditë tashmë me Chris Meloni. Ai është absolutisht brilant, absolutisht e do atë. 

Futbollisti i kthyer në aktor humbi gruan e tij Tanya në korrik të vitit 2019, kur ajo vdiq tragjikisht pas një beteje gjashtë vjeçare me kancerin.

Në fillim të këtij viti, ai i tha Daily Star : Çdo mëngjes, ngrihem, rregulloj  shtratin tim dhe bisedoj pak me Taynan për atë që bëj se më mungon.

Vinnie që atëherë është larguar nga  shtëpia ku jetoi me bashkëshorten dhe tani jeton në një shtëpi pranë miqve të tij të golfit në Liqenin Toluca, duke shtuar se ai mbështetet tek miqtë e tij në këto kohë.

“Unë e shoh shëndetin mendor si qendër të një rrote. Secila përfaqëson një lloj tjetër çështjeje dhe e imja është thjesht pikëllimi. Por po e përballoj me ndihmën e miqve të mi.

“Unë shkova me djemtë për pushime të qeta në Kanada këtë verë. Ne peshkuam dhe biseduam. Disa prej tyre kanë kaluar shumë me alkoolizmin, diçka me të cilën kam luftuar dhe më dhanë këshilla të mira”, tha ai.

Vinnie dhe Tanya u takuan në fëmijëri para se të shkëmbenin zotimet në vitin 1994, pikërisht me aktorin që pranoi në “Piers Morgan’s Life Stories” se nuk do të martohej kurrë.

Kur u pyet nëse ai mund të përballet me martesën përsëri, Vinnie tha: Unë mendoj se kjo është një pyetje e pamundur për t’iu përgjigjur, por kjo do të ishte e pamundur, ajo nuk do ta dëshironte këtë. Nuk do të ketë martesa të tjera, mund t’ju them këtë. Ishte ajo perfekte dhe e krijuar për mua.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel