Ndërron jetë aktorja e njohur e “Sulejmani i Madhërishëm”, 75-vjeçarja ishte me origjinë nga Shkupi

13/08/2021 13:39

Sabina Toziya, aktorja e njohur e serialit të famshëm “Sulejmani i Madhërishëm” e cila ka luajtur rolin e dados së sulltanit ka ndërruar jetë në moshën 75- vjeçare.

“Afife Hatun” ishte nëna e tij e dytë në serialin e shikuar në të gjithë botën.

Sabina humbi jetën nsi pasojë e një tumori në kokë, e cila vuante prej kohësh.

Ajo ka lindur në Shkup në vitin 1946 dhe gjatë karrierës së saj si aktore, e kemi parë në shumë seriale turke.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel