Vllanzia nën mbështetjen e tifozëve të saj ka bërë një përmbyjse të madhe në stadiumin e Loro Boriçi. Shkodranët fituan me rezultatin 3-0 Siroki Brijeg, duke përmbysur humben 3-1 në Bosnje.

Edhe pse pjesa e parë u mbyll me barazim 0-0, Vllania nuk u demoralizua por vazhdoi të kërkonte golin dhe u shpërblyen duke shënuar tre herë.

Kualifikimi për në fazën më tej të Vllaznisë ka sjellë festë në Shkodër. Me qindra tifozë pushtuan rrugët e qytetit duke festuar.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel