Zbulohet formacioni më i mirë i Copa America, dominojnë Argjentina dhe Brazili

14/07/2021 00:33

Konfederata e Amerikës së Jugut, CONMEBOL, zbuloi këtë të martë formacionin më të mirë të Kupës së Amerikës, që u zhvillua në Brazil, paralelisht me Kampionatin Europian.

Argjentina, fituese e këtij turneu, ka katër lojtarë në formacionin tip: portierin Emiliano Martinez, mbrojtësin Cristian Romero, mesfushorin Rodrigo De Paul dhe, pa dyshim, sulmuesin Lionel Messi, i cili përmbushi ëndrrën duke fituar një trofe madhor me përfaqësuesen (i mungon vetëm Kupa e Botës). Brazili përfaqësohet nga tre elementë, Marquinhos dhe Neymar të PSG-së dhe Casemiron e Realit).

Isla (Kili), Estupinan (Ekuador), Yotun (Peru) dhe Diaz (Kolumbi) plotësojnë 11-shen më të mirë.

Top Channel